Rigatoni - de naam van deze pastasoort komt van het Italiaanse woord rigato, dat gestreept betekent.
The quantities provided above are averages only.
Always refer to the product label for the most accurate information about ingredients and allergens
½ piece
Eggplant
1 piece
Garlic
¼
Anchovies
(Contains Vis)
125 g
Red cherry tomatoes
90 g
Rigatoni
20 g
Chopped walnuts
(Contains Walnoten May be present Pinda's, Noten, Sesamzaad)
¼
Tomato paste
½ sachet(s)
Middle Eastern spice mix
25 g
Grated Parmigiano Reggiano
to taste
Salt and pepper
2.5 tablespoon
Olive oil
1 teaspoon
White wine vinegar
Verwarm de oven voor op 220 graden. Snijd de aubergine in plakken van 1/2 cm en meng de plakken in een kom met 1 el olijfolie per persoon, peper en zout. Pers de knoflook of snijd fijn. Hak de ansjovis fijn. Halveer de rode cherrytomaten.
Verspreid de plakken aubergine over een bakplaat met bakpapier en bak 20 - 25 minuten in de oven. Meng de rode cherrytomaten in en een ovenschaal met 1/2 el olijfolie per persoon, peper en zout. Bak de cherrytomaten de laatste 10 minuten mee met de aubergine in de oven.
Breng ruim gezouten water aan de kook in een pan met deksel voor de pasta. Kook de pasta, afgedekt, 10 - 12 minuten. Giet af maar bewaar het kookvocht en laat zonder deksel uitstomen.
Verhit 1 el olijfolie per persoon in een steelpan op middelmatig vuur. Voeg de knoflook, ansjovis en walnootstukjes toe. Roerbak totdat de walnootstukjes goudbruin beginnen kleuren, ongeveer 4 minuten. Voeg de tomatenpuree toe en roerbak 2 minuten. Haal van het vuur.
Voeg de Midden-Oosterse kruiden, 3/4 van de parmigiano reggiano en 1 tl witte wijnazijn per persoon toe aan de steelpan. Voeg ook 3 el kookvocht van de pasta toe per persoon en meng goed. Proef en breng indien nodig op smaak met peper en zout.
Verdeel de rigatoni over de borden. Verdeel de geroosterde cherrytomaten er bovenop. Schep de pesto over de pasta met tomaten en leg de geroosterde aubergine erbij. Garneer met de overige parmigiano reggiano.