Victoriabaars heeft een lichte smaak en een stevige structuur. Hierdoor is deze vis uitermate geschikt om te bakken. In dit recept bak je de vis in roomboter en lepel je de boter uit de pan om vervolgens weer over de vis te schenken. Dit zorgt voor een romige en boterzachte smaak. Serveer de vis samen met de zoete geroosterde groenten en de frisse yoghurt-bieslooksaus.
The quantities provided above are averages only.
Always refer to the product label for the most accurate information about ingredients and allergens
200 g
Peen
300 g
Zoete aardappel
5 sprig
Verse bieslook
(May be present Selderij)
2 tablespoon
Labne
(Contains Melk (inclusief lactose), Ei, Zwaveldioxide en sulfiet)
1 unit
Victoriabaarsfilet zonder huid
(Contains Vis)
1 tablespoon
Olijfolie
½ teaspoon
Mosterd
½ tablespoon
Roomboter
(Contains Melk (inclusief lactose))
to taste
Peper en zout
Verwarm de oven op 220 graden. Breng 300 ml water per persoon aan de kook in een pan met deksel voor de bospeen.
Snijd de bospeen in de lengte doormidden en vervolgens in kwarten. Kook de bospeen 10 minuten in de pan met deksel en giet daarna af.
Schil ondertussen de bataat en snijd in blokjes van 1 – 1 ½ cm. Verdeel de bataat en bospeen over een bakplaat met bakpapier, besprenkel met olijfolie, breng op smaak met peper en zout en bak 15 minuten in de oven.
Snijd of knip ondertussen de bieslook klein. Maak een yoghurtsausje van de yoghurt, mosterd, het grootste deel van de bieslook en peper en zout naar smaak.
Verhit de roomboter in een koekenpan en bak de victoriabaarsfilet 4 - 5 minuten per kant. Schep vervolgens de hete boter uit de pan met een lepel en schenk weer over de vis. Herhaal dit een aantal keer.
Verdeel de victoriabaarsfilet, bospeen en bataat over de borden en serveer met de yoghurt-bieslooksaus. Garneer de maaltijd met de overige bieslook en lepel de roomboter uit de koekenpan over de vis.